Nejvýhodnější půjčka? Její výběr vám usnadní test úvěrů.

Jak najít tu nejvýhodnější půjčku? S touto otázkou si dnes láme hlavu mnoho lidí. Odpovědět na ní není zrovna snadné – znamená to vyznat se v džungli úvěrových produktů a reklam, kde ty nejvýhodnější nabídky mohou být skryté jako vzácné druhy rostlin v hloubi pralesa.

Proto je dobré vzít si na takovou cestu spolehlivého průvodce. Ten vám cestu zkrátí a poradí, na co si při výběru dát pozor. Takovým průvodcem mohou být nezávislé testy, které provádí různé poradenské instituce, spotřebitelská sdružení a jiní finanční odborníci. My se dnes zaměříme na výsledky testu provedeného evropským sdružením pro podporu práv spotřebitelů UMBRELLA.

Sdružení, které se dlouhodobě zaměřuje na finanční poradenství a oddlužení, porovnalo deset prověřených společností poskytujících zajištěné úvěry.  Vítězem testu se stala společnost TGI Money a.s., která bodovala díky výhodný úvěrovým podmínkám a poskytování kompletních informací. A jak test probíhal?  Autoři testu nejdříve porovnali veškeré informace uvedené na webových stránkách společností. Získaná data pak ověřili během telefonického rozhovoru. Testování proběhlo i metodou mystery shoppingu, který imituje chování člověka, který se vydává hledat tu pro něj nejvýhodnější půjčku. Autoři testu se v roli žadatelů o půjčku setkali se zástupci jednotlivých firem, a měli tak možnost posoudit i jejich jednání.

 

Výsledky testu odhalily velké rozdíly v kvalitě poskytovaných služeb i v ceně úvěrů.  Kámen úrazu představovaly zejména parametry jako úroková sazba a RPSN, které byly mnohdy značně vysoké – což je možná důvod, proč je některé společnosti raději neuvádí. Vítěz testu, společnost TGI Money a.s. na svých stránkách uvádí veškeré potřebné informace včetně kalkulačky, která spočítá výši jednotlivých splátek. Již od roku 2005 tato společnost poskytuje rychlé půjčky online, díky kterým získáte peníze ihned na účet. Jedná se o velmi výhodné americké hypotéky s nízkou úrokovou sazbou, které lze použít na cokoliv. Získáte je s minimem dokladů a vyřizování, nepotřebujete ručitele ani potvrzení o příjmu. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář a peníze máte velmi rychle k dispozici.